STELLENBOSCH

Het hart van de Zuid-Afrikaanse wijnbouw
Stellenbosch is de bekendste en meest bezochte wijnregio van Zuid-Afrika. Het ligt op ongeveer 50 kilometer van Kaapstad, aan de oevers van de Eerste Rivier. Het heeft een mediterraan klimaat, met warme zomers en milde winters. De bodem is divers en bestaat uit graniet, zandsteen, leisteen en klei. De belangrijkste druivenrassen die in Stellenbosch worden verbouwd zijn cabernet sauvignon, merlot, pinotage, shiraz, chardonnay, sauvignon blanc en chenin blanc.
Stellenbosch heeft een lange en rijke geschiedenis, die teruggaat tot 1679, toen de Nederlandse gouverneur Simon van der Stel het stadje stichtte. Hij plantte er ook de eerste wijnstokken en legde zo de basis voor de wijnbouw in Zuid-Afrika. Stellenbosch is de op één na oudste Europese nederzetting in Afrika, na Kaapstad. Het heeft een charmant historisch centrum, met veel Kaaps-Hollandse gebouwen en eikenbomen.
Stellenbosch is niet alleen een wijnregio, maar ook een universiteitsstad. De Universiteit van Stellenbosch werd opgericht in 1918 en is een van de toonaangevende onderwijs- en onderzoeksinstellingen in Afrika. De universiteit heeft ook een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van de wijnbouw en de oenologie in Zuid-Afrika.
Stellenbosch telt meer dan 150 wijndomeinen, die samen de Stellenbosch Wine Route vormen. Deze route is onderverdeeld in zes subroutes: Bottelary Hills, Devon Valley, Greater Simonsberg, Helderberg, Stellenbosch Berg en Stellenbosch Valley. Elk van deze subroutes heeft zijn eigen karakter en stijl, maar ze delen allemaal een passie voor het maken van kwaliteitswijnen die het terroir van Stellenbosch weerspiegelen.
Enkele van de belangrijkste wijndomeinen in Stellenbosch zijn:
Meerlust Estate: dit wijndomein werd gesticht in 1693 en is al meer dan 300 jaar in handen van dezelfde familie. Het staat bekend om zijn iconische rode wijn Rubicon, een blend van cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc en petit verdot.
Rustenberg Wines: dit wijndomein dateert uit 1682 en is een van de oudste en grootste in Stellenbosch. Het heeft een prachtige tuin en produceert zowel rode als witte wijnen van hoge kwaliteit.
Delaire Graff Estate: dit wijndomein ligt op de top van de Helshoogte Pas en biedt een spectaculair uitzicht over de vallei. Het is eigendom van de beroemde juwelier Laurence Graff en combineert kunst, luxe en wijn. Het maakt vooral indrukwekkende witte wijnen van sauvignon blanc en chardonnay.
Jordan Wine Estate: dit wijndomein wordt gerund door het echtpaar Gary en Kathy Jordan, die beiden geoloog zijn. Ze maken gebruik van hun kennis van de bodem om wijnen te maken die het terroir weerspiegelen. Ze zijn vooral gespecialiseerd in chardonnay en shiraz.
Waterford Estate: dit wijndomein ligt aan de voet van de Simonsberg en heeft een mediterrane uitstraling. Het staat bekend om zijn innovatieve wijn-spijs combinaties, zoals de Chocolate and Wine Experience en de Wine Drive Safari.
Tokara Wine Estate

©by Mundi Vinum


Onze nieuwe Gin L-3000 Leuvense/Leivese Gin is een feit !!!

leuvense gin ontwerp fles l-3000 leivese gin dialect wijnhandel mundi vinum
leuvens station gin leuvense leivese dialect stationsgebouw
Stationsgebouw Leuven aan het Martelarenpein
Leuvense gin l-3000 leivese gin dialect gin uit leuven streekproduct de oude markt d'aa met leuven station
De Oude Markt van Leuven
leuven leuvense leivese gin l-3000 de bondgenotenlaan winkels openingsuren wijnhandel herent magnus wijnen online
De Bondgenotenlaan van Leuven
Geschiedenis

Het begon allemaal met onze eerste Bertemse Gin B-3060. We haalden de pers en de bal ging aan het rollen. Al heel snel daarna volgde de Herentse versie H-3020. We vonden het nu dus hoog tijd voor ons volgende project: de Leuvense Gin L-3000.

Deze Leuvense Gin is ontstaan uit een mooie samenwerking tussen:

Fred van wijnhandel Mundi Vinum, gepassioneerd wijnkenner en -handelaar
Toni van Terroir Expressions, gedreven sommelier, die zorgde voor het recept
Pascale van Atelier P, de creatieve geest achter het ontwerp
Wij, de ‘3 musketiers’, hebben vanuit onze studententijd een sterke band met Leuven. We brengen deze lokale gin uit als streekproduct met als belangrijkste doel Leuven en haar Leuvens dialect wat meer onder de aandacht te brengen. Daarnaast steunen we de plaatselijke verenigingen om hun goede doelen te realiseren. We hopen dat dit mensen terug samenbrengt in deze harde tijden.

Vorm

De ‘silhouetten’ in het ontwerp zijn geïnspireerd door de verscheidenheid van mensen en de vele kleurrijke karakters die onze samenleving telt.

De L in de naam verwijst naar Leuven, de 3000 naar de postcode.

In het ontwerp vind je een prachtige bewerking van de Oude Markt met op de achtergrond de torenspitsen van het Leuvens stadhuis.

Leuk detail: op onze prachtige bruine fles, met een knipoog naar de apothekersfles van vroeger, staat een selectie van Leuvense gezegdes op het etiket. Natuurlijk in het Leives.

Het dialect is immers wat aan het verdwijnen en hiermee willen we dit geweldig taaltje terug wat onder de aandacht brengen.

Voor de leken onder ons geven we de vertaling mee :

● Up radai goan (op stap gaan)
● E goe stuk in men kammezuil (dronken zijn)

● Zoë zot as tieleboës (goed gek zijn)
● Een goei scheir op d’Aa Met doen (een lief vinden op de Oude Markt)
● In Leive on de stoasse es er veil ammesoase (in Leuven is er veel plezier)
● Zjaloezie en biskandoëse (jaloezie en nijd)
● Da’s just een ingelke dat oep aa toeng pist (dat is wel heel lekkere drank)
● Zjatten en talloeren (het kan me allemaal niet schelen)
● Den Botaniken Hof (komt van Botanische tuin = kruidentuin van Leuven)
● Zoë zot as Leive foër (Leuven Kermis = prettig gestoord zijn)

Aangezien de lijst heel lang was worden de teksten op de flessen afgewisseld om de paar 100 flessen. Jij kan dus de trotse eigenaar worden van een echt collector’s item !

De Gin

Hier stonden 2 pijlers centraal :

– De gin moest gemaakt worden met de klassieke ingrediënten die je in elke verfijnde gin terugvindt.
– Leuven is een bierstad. Wij hebben dus ook wat bier in ons recept verwerkt.

Type : klassieke gin gemaakt met 17 botanicals

L-3000 Gin is ambachtelijk gemaakt met een meesterlijke combinatie van de 17 beste, zuiverste en natuurlijke botanicals vanuit de ganse wereld en met fijne kruidige Belgische hop voor een perfecte smaak. Deze 17 fijne kruiden en specerijen worden gedistilleerd in een traditionele Belgische koperen ‘alambiek’.

* Een aantal botanicals willen we prijsgeven. Maar zoals het een goed brouwer betaamt blijven er een paar geheim…

Hiermee kan je alvast aan de slag: bier, engelwortel, koriander, jeneverbes, zoethout, iriswortel, gember, kardemon en sinaasappel.

* Onze L-3000 Gin is met zijn zachte, complexe, kruidige en lichte citrussmaak DE perfecte keuze voor Gin & tonic.

Tip: gebruik bij voorkeur een neutrale tonic om de smaak van onze gin ten volle te laten uitkomen.

* We hebben ondertussen een aanvraag gedaan om in aanmerking te komen als streekproduct (Straffe Streek)… We hopen het beste!

Je kan dit fantastisch product bestellen bij:

Webshop van Mundi Vinum

Delhaize Bertem, Tervuursesteenweg 186 in Bertem
Temmerman Confisserie, Tiensestraat 200 in Leuven
Slagerij Rondou, Pensstraat 5 in Leuven
Delhaize Terbank, Tervuursesteenweg 154 in Heverlee

En…ge kunt er e goe stuk in ave kammezuil van zoëpe, want ’t es just een ingelke dat oep aa toeng pist !